Kontaktovať nás môžete:

info@financovanieaut.sk

0905 228 150

PODMIENKY SCHVAĽOVANIA


Váš čistý úverový register je prvou najdôležitejšou požiadavkou na schválenie úveru. Slúži na preverenie klienta, hlavne jeho platobnej disciplíny. Nepravidelné splácanie vašich úverov alebo pôžičiek šancu získať financie výrazne znižuje. Pokiaľ je všetko v poriadku získať prostriedky na auto je potom jednoduchšie.

Podmienky pre získanie financovania vášho vozidla:

1. Ste zamestnaný – a to minimálne 6 mesiacov. Preveruje sa Váš príjem, ak je to potrebné, ktorý by mal byť adekvátny k výške požadovaného úveru. Príjem dokladujete výplatnými páskami, alebo výpisom z účtu a pracovnou zmluvou.
2. Ste podnikateľ – živnostník – firma – do úvahy sa berie výška obratov. Dokladujete daňové priznanie. V tomto prípade platí podmienka, že vaše podnikateľské aktivity trvajú minimálne 6 mesiacov.
3. Ste zamestnaný v zahraničí – dokladujete pracovnú zmluvu (môže byť aj nepreložená), 3 výplatné pásky, 3 výpisy z účtu.
4. Poberáte dôchodok – či už invalidný alebo starobný? Doložíte výmer o dôchodku.

Čo ešte môže rozhodnúť?
Typ auta – pri niektorých typoch áut s vysokým obsahom, športové alebo „rizikové“ sa posudzujú prísnejšie.
Vek klienta – napr. mladší klienti sú posudzovaní prísnejšie.
Cena auta – s vyššou cenou auta sa zvyšuje aj výška úveru a tým aj jeho posudzovanie.
Výška akontácie – výšku si určujete vy ( minimálne 20%) čím vyššia akontácia, tým vyššia istota pre úverovú spoločnosť a jednoduchšie schválenie klienta.

POZOR!
Nebojte sa skúsiť požiadať o úver a jeho schválenie – je to nezáväzné a bez akýchkoľvek poplatkov. Každý klient je špecifický a aj keď si myslíte, že úver nedostanete, môže vám byť nakoniec schválený cez našu spoločnosť.

Financovanie automobilov

Aktuálny trh s ojazdenými autami ponúka široký výber značiek. Široká ponuka a zaujímavé ceny vedú mnohých klientov ku kúpe vozidla bez hotovosti – využívajú formy financovania cez leasing alebo úver. Aké sú možnosti a na koho sa v tomto prípade môžete obrátiť?

1. leasingové spoločnosti – tu môžete získať leasing aj úver. Zameriavajú sa však skôr na nové autá, ojazdené financujú len od roku výroby 2009. Auto so starším rokom výroby neprefinancujú.

2. pobočka banky – môžete si zobrať bezúčelový spotrebný úver. Niektoré banky ponúkajú aj autoúver. Výhodou je možnosť úveru v plnej výške ceny auta bez akontácie. Banky sú však v tomto prípade prísnejšie. Nemajú zabezpečenie úveru autom a nemusia vám tak schváliť dostatočnú výšku úveru. Úver v plnej výške je preto vhodný pre autá s cenou do 5 000 €.

3. autobazár – v prípade záujmu o kúpu auta priamo v bazáre, vám väčšina z nich vie poskytnúť aj možnosť vybavenia leasingu, alebo úveru. Vybavíte tak všetko na jednom mieste, čo môže byť výhoda. Nevýhodou môže byť ale práve to, že bazáre sa špecializujú najmä na predaj áut. Finančné produkty, ktoré ponúkajú nemusia byť najvýhodnejšie. Nechajte si preto urobiť nezáväznú a bezplatnú ponuku od našej spoločnosti, uvidíte  či nebude výhodnejšia ¦ tým ušetríte svoje financie, ktoré môžete použiť na iné veci.

4. špecialista na autoúvery a leasing – takým je aj FINANCOVANIE AUT. Záujemcom poskytne kompletný servis. Klient vybavuje online všetko z pohodlia domova, od výberu leasingu, úveru, banky alebo leasingovky až po schválenie zmluvy. Po schválení úveru sa s klientom stretne predajca na podpis zmlúv. Pricestuje za klientom v rámci celého Slovenska. Počas celej doby zabezpečí spoločnosť FINANCOVANIE AUT klientom kompletný servis ohľadne úveru alebo leasingu. Každé vozidlo, ktoré financujeme preverujeme či nebolo odcudzené, kontrolujeme skutočný stav km ak je to možné ako aj technický stav vozidla a či nebolo búrané. Týmto chceme svojim klientom pomôcť pri výbere vozidla, ako aj predísť ďalším finančne nákladným opravám a údržbám vozidla.

Proces poskytnutia autoúveru

Ako náhle mate vybraté vaše vysnívané auto a viete jeho cenu, bude vás ako prvá zaujímať výška mesačnej splátky úveru. Stačí pár jednoduchých krokov.

Na našej stránke vyplňte „Kalkulačku financovania“, vyplníte údaje, odošlete ich a my vás budeme v čo najkratšom možnom čase kontaktovať e-mailom alebo telefonicky aj s čo najlepšou nezáväznou ponukou financovania pre vás.

Po odsúhlasení financovania zašlete potrebné doklady k schváleniu vašej žiadosti a už len čakáte na schválenie úveru alebo leasingu. Nasleduje podpis zmluvy – náš zástupca po dohode príde priamo za vami, týmto vás ušetríme ďalšej cesty, vy nemusíte cestovať nikam.

Pre financovanie je potrebná odborná obhliadka vozidla, ktorú vyžaduje leasingová spoločnosť. Táto obhliadka je potrebná ako pre klienta tak aj pre leasingovú spoločnosť. Preveruje sa v akom stave sa financované vozidlo nachádza. Zistí sa jeho technický stav a čo je dôležité aj to, či vozidlo nebolo kradnuté, nie je v pátraní a či má všetky doklady v poriadku. Obhliadku vozidla dohodneme po konzultácii s vami a technik, ktorý obhliadku vykonáva príde tam, kde sa vozidlo nachádza.

Preverovacia spoločnosť, ktorá vykoná obhliadku vozidla zašle odborný posudok leasingovej spoločnosti, ktorá na tomto základe, ak je všetko v poriadku, vypláca financovanú čiastku . Vy doplatíte akontáciu a celá kúpna cena vozidla je vyplatená predávajúcemu. Predávajúci auto odhlási a vy si auto prevezmete a prihlásite.

Výhody, nevýhody - doby splácania

Je výhodné úver splatiť čo najskôr alebo ho splácať v dlhšom časovom období?

Krátke časové obdobie
Najkratšia možná doba na splatenie autoúveru je 18, prípadne 24 mesiacov. Splátka je tu vyššia ako pri dlhšom splácaní, úver však splatíte skôr, čo znamená nižšie preplatenie úveru. Svojím spôsobom je to výhoda, avšak výška splátky môže byť tak vysoká, že si ju nebudete môcť dovoliť splácať. Túto možnosť využívajú hlavne ľudia, ktorí nechcú byť dlhodobejšie zadĺžení.
Výhody: menšie celkové preplatenie
Nevýhody: vyššia mesačná splátka

Stredné časové obdobie
36 až 48 mesiacov je stredná doba splácania. V tomto prípade nie je preplatenie vysoké a prijateľná je aj výška mesačnej splátky. Táto doba splácania vyhovuje hlavne podnikateľom a živnostníkom. Splátku môžu uplatniť v účtovníctve a auto využívajú pri podnikaní.
Výhody: prijateľná mesačná splátka, primerané preplatenie
Nevýhody: žiadne

Dlhé časové obdobie
Úver alebo leasing môžete splácať aj 72, prípadne 84 mesiacov. To je najdlhšia možná doba. Tu však ako klient preplácate viac, mesačná splátka je však najnižšia a navyše aj pri tejto forme úveru je tu možnosť predčasného splatenia bez poplatkov a penalizácie.
Výhody: najnižšia mesačná splátka, ľahšia dostupnosť auta pre klientov, možnosť predčasného splatenia
Nevýhody: vyššie celkové preplatenie, dlhšia doba splácania

Pokiaľ váhate a neviete sa rozhodnúť , ktorý spôsob financovania by bol pre vás najvýhodnejší, obráťte sa na našu spoločnosť FINANCOVANIE AUT! Nájdeme pre vás najvýhodnejšie riešenie podľa vašich predstáv a možností. Na porovnanie vám vypracujeme bezplatnú a nezáväznú ponuku.

KALKULAČKA
FINANCOVANIA

Odoslaním vyplneného formulára klient súhlasí so spracovaním osobných údajov v potrebnom rozsahu na účely vypracovania kalkulácie financovania našou spoločnosťou ako aj naším zmluvným partnerom.
Spolupracujeme s: